Magiera, Dariusz Gęsior kadrę
TVN24

Bardzo ciekawy zabieg stosują selekcjonerzy dwóch młodzieżowych reprezentacji Polski: U-21 i U-20. Na potrzeby “skautingowo-selekcyjne” do życia powołano kadrę złożoną z… no właśnie, z kogo?

Reprezentacja U-20 prowadzona przez Jacka Magierę powoli zaczyna przygotowania do tegorocznego Mundialu, który odbędzie się w naszym kraju. Z kolei drużyna U-21 trenera Czesława Michniewicza ma przed sobą EURO 2019 na boiskach we Włoszech i San Marino. Szykuje się zatem rok pełen emocji pod względem młodzieżowego futbolu. Trzeba wybrać najlepszych z najlepszych, tych, którzy godnie zaprezentują Polskę na arenie międzynarodowej.

Wobec tego podopieczni Jacka Magiery zagrają w Łodzi 21 marca o 17:00 z Japonią, a 5 dni później z Niemcami. Na te spotkania były trener m.in. Legii Warszawa powołał zatem osobną, “prawowitą” kadrę U-20. Czesław Michniewicz i jego piłkarze zagrają… również 21 marca, o 20:45 w Bristol z Anglią. 26 marca zmierzą się z kolei z Serbią.

21 marca zagra też właśnie “ta trzecia” reprezentacja. Samo zgrupowanie odbędzie się w Opalenicy. Opiekunami tej drużyny będą: selekcjoner kadry U-15, Bartłomiej Zalewski i U-18 – Wojciech Tomaszewski. Ich podopieczni swoje spotkanie… również z Anglią, tyle że w ramach Turnieju Ośmiu Narodów, rozpoczną o 14:00 w St. George’s Park. W jej składzie znajdą się młodzieżowcy z roczników 1998 – walczący o wyjazd na EURO z kadrą trenera Michniewicza – i 1999 – kandydaci na Mundial do lat 20. Kadra ta jest zatem szansą dla zawodników pragnących wyjechać na jeden z dwóch prestiżowych młodzieżowych turniejów, którzy “nie łapią” się do reprezentacji w swoich rocznikach, a wymagają obserwacji, bądź też balansują na krawędzi obu drużyn. Po powrocie z meczu w Anglii piłkarze z rocznika 1998 będą mogli dołączyć do kadry Czesława Michniewicza na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim, a ci z 1999 – do Uniejowa. Będzie to zależało tylko i wyłącznie od decyzji selekcjonerów U-20 i U-21.

Powołani:

 1. Mikołaj Kwietniewski (Bytovia Bytów)
 2. Marcin Bułka (Chelsea FC)
 3. Oskar Repka (Chrobry Głogów)
 4. Sebastian Strózik (Cracovia Kraków)
 5. Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze)
 6. Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze)
 7. Maciej Ambrosiewicz (Górnik Zabrze)
 8. Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok)
 9. Jakub Moder (Odra Opole)
 10. Przemysław Płacheta (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
 11. Jakub Bursztyn (Pogoń Szczecin)
 12. Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin)
 13. Marcin Listkowski (Raków Częstochowa)
 14. Radosław Kanach (Sandecja Nowy Sącz)
 15. Mateusz Spychała (Stal Mielec)
 16. Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław)
 17. Konrad Gutowski (Widzew Łódź)
 18. Adam Chrzanowski (Wigry Suwałki)
 19. Damian Pawłowski (Wigry Suwałki)
 20. Sebastian Milewski (Zagłębie Sosnowiec)

Szansa na sukces

Jacek Magiera, na łamach portalu Łączy Nas Piłka, stara się wyjaśnić całe zamieszanie: “Dla sztabów szkoleniowych naszych reprezentacji to przywilej, możliwość sprawdzenia szerokiej liczby zawodników w ostatnim możliwym terminie przed Mistrzostwami Świata. Przypomnę, że kadra na mundial U-20 zostanie ogłoszona 13. maja, jako zespół spotkamy się tydzień później i po czterech dniach już gramy mecz otwarcia z Kolumbią. To dla nas ostatnie zgrupowanie, aby w warunkach międzynarodowych zobaczyć piłkarzy, których od dłuższego czasu obserwujemy” .

Po czym dodaje: “Do Opalenicy pojedzie Sebastian Krzepota, trener przygotowania fizycznego, aby przeprowadzić badania wydolnościowe. Po spotkaniu z Anglią otrzymamy materiał wideo, a zawodnikom, którzy do nas dołączą przedstawimy już w Uniejowie analizę indywidualną. To dla nich wszystkich – grających w Łodzi, czy w Burton – ogromna szansa. Jestem przekonany, że do tych wyzwań podejdą pełni ambicji i chęci udowodnienia, że zasługują na miejsce w kadrze na mistrzostwa świata”. 

1 KOMENTARZ

 1. Almost all of the things you point out is supprisingly accurate and that makes me wonder why I had not looked at this in this light before. Your piece truly did turn the light on for me as far as this particular subject matter goes. But at this time there is one point I am not too comfortable with so while I make an effort to reconcile that with the main theme of your issue, let me see just what all the rest of your readers have to say.Nicely done.

Comments are closed.