Kadra U-18 spodziewałem puchar tysiąca, kuczera, pary
PZPN

Już 10 i 14 listopada kadra do lat 21 zmierzy się w eliminacjach do młodzieżowych Mistrzostw Europy 2019. Znamy zagraniczne powołania.

Czesław Michniewicz, selekcjoner reprezentacji Polski U-21 przedstawił nam listę powołanych na mecze kolejno z Wyspami Owczymi oraz Danią. Mowa oczywiście o piłkarzach grających zwykle poza granicami naszego państwa.

Choć pierwsze spotkanie rozgrywane będzie na północy globu, to mecz z o wiele cięższym rywalem w tym zestawieniu zagramy już u siebie. Stadion w Gdyni z miłą chęcią przywita “Duński dynamit” i miejmy nadzieję, że równie hucznie pożegna. Rywali mimo wszystko lekceważyć nie można, bo w czołówce tabeli nie znaleźli się przypadkiem. Duńczycy do tej pory wygrywają mecz za meczem i od czerwca stracili tylko 2 bramki. Co ciekawe z najsłabszym rywalem – Gruzją.

Powołani

Bramkarz: Kamil Grabara (Liverpool FC)

Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton FC), Paweł Bochniewicz (Udinese Calcio)

Pomocnicy: Bartosz Kapustka (SC Freiburg), David Kopacz (Borussia Dortmund)

Napastnicy: Dawid Kownacki (UC Sampdoria), Oskar Zawada (Karlsruher SC)

Polacy obecnie zajmują pozycję wicelidera za wspomnianą wcześniej Danią, która przeważa aż 5 punktami. Na miejscu 3 sensacyjnie znajdują się Wyspy Owcze z 4 punktami. Kolejno w tabeli plasuje się Litwa oraz Finlandia, a stawkę zamyka Gruzja. “Krzyżowcy” do tej pory nie zdobyli żadnych oczek i aż 11 razy tracili bramkę.

Mistrzostwa Europy U-21 rozpoczną się w czerwcu 2019 roku, a gospodarzem będą Włochy oraz San Marino.