Football For Friendship
Football For Friendship

Wczoraj, razem z ponad tysiącem innych uczestników i dziennikarzy z 211 krajów świata dotarliśmy do Moskwy na szóstą edycję Football For Friendship. Dziś czeka na nas pierwsze danie, a więc “Puchar świata Football For Friendship”.

W dzisiejszych rozgrywkach 32 międzynarodowe zespoły Przyjaźni zetrą się ze sobą pod nazwami zagrożonych, występujących na światowych czerwonych listach zwierząt. Wszystko odbędzie się w czteroosobowych grupach, w której każda z osób będzie innej narodowości. 12-latki zagrają na boisku, ich koledzy poprowadzą ich jako trenerzy, a sędziować spotkania będą ich rówieśnicy. Praktycznie wszyscy z różnych zakątków globu, a opisywać i opowiadać o tym oprócz nas i innych redakcji zaproszonych będą również młodzi dziennikarze z całego świata.

Jakub Murawski jest trenerem Tygrysów Syberyjskich i z innymi ekipami będzie mierzył się w grupie G.

Redakcja Młodzieżowego Futbolu do Moskwy przyleciała dzisiaj. Choć uczestników mogliśmy zobaczyć tylko na chwilę, dało zauważyć się ogromny entuzjazm. Młode twarze przeplatane opiekunami z uśmiechami na twarzy, wszechobecna życzliwość i zainteresowanie projektem. Nawet turystki, które jechały z nami windą, stwierdziły że fajnie byłoby mieć wesołe zdjęcie z uczestnikami z Polski i Kamerunu. Atmosferę przyjaźni da się odczuć dosłownie na każdym kroku.

Zapraszamy na rozmowę z uczestnikiem tegorocznej edycji Football For Friendship Jakubem Murawskim oraz jego opiekunem, trenerem bramkarzy Sergiejem Szypowskim o tym, jak dostali się do programu, skąd się o nim dowiedzieli i co najważniejsze co będzie się działo zarówno jutro, jak i pojutrze, w dzień finału szóstej edycji “Piłka nożna dla przyjaźni”!