góral
fot. Twitter Michał Góral

Michał Góral na rok opuszcza Legię Warszawa. Nowym klubem 18-latka jest pierwszoligowy Stomil Olsztyn. Roczne wypożyczenie ma pomóc młodemu zawodnikowi ograć się na wyższym poziomie seniorskich rozgrywek.

Góral w poprzednim sezonie występował głównie w trzecioligowych rezerwach stołecznej Legii. W 31 spotkaniach w rezerwach “Wojskowych” zdobył osiem bramek, do swojego dorobku dopisał również jedną asystę. Zaliczył także sześć spotkań w drużynie CLJ., w których 5 razy wpisał się na listę strzelców. Do jego zeszłorocznego dorobku dopisał jeszcze trzy międzynarodowe konfrontacje w młodzieżowej Lidze Mistrzów. Zadaliśmy młodemu napastnikowi kilka pytań przed nadchodzącym sezonem, w którym pierwszy raz zetknie się z prawdziwą dojrzałą rywalizacją.

Jeremi Angowski (MF): Jakie cele stawiasz sobie przed nadchodzącym sezonem?

Michał Góral: Moim głównym celem jest regularna gra i zbieranie doświadczenia na poziomie 1 ligi. Chciałbym poprzez to pomóc drużynie w osiąganiu jak najlepszych rezultatów. Osobistym celem bramkowym jest minimum 10 bramek w lidze.

Dlaczego wybrałeś Stomil? Czy nie było ofert z innych klubów, czy może najlepiej Cię przekonali?

MG: Było jeszcze parę ofert, ale Stomil przekonał mnie swoją wizją na mnie, a także był najbardziej zdeterminowany, by mnie pozyskać.

Masz jakieś obawy przed grą w seniorskiej I lidze?

MG: Obaw nie mam. Ostatnio grałem cały sezon w 3 lidze i starłem się już z piłką seniorską. Na pewno jest to trochę inna liga, ale myślę, że szybko do tej gry się przyzwyczaję. Świadomie wybrałem grę w 1 lidze, wiem, na co się piszę.

Czy razem z nowymi kolegami waszym celem będzie awans do Ekstraklasy, czy raczej spokojne utrzymanie?

Na razie jesteśmy na etapie budowy drużyny i nie zakładamy sobie jakiegoś celu. Na to przyjdzie czas przed rozpoczęciem ligi.

Czy myślisz już o powrocie do legii za rok?
Na razie skupiam się na tym, co tu i teraz. Jestem bardzo zadowolony z możliwości przyjścia do Stomilu. Wiem jednak, że jak będę się dobrze prezentował na tle 1 ligi, to dostanę swoją szanse w Legii.
Jak zapatrujesz się na ten sezon w wykonaniu Legii, zdobędą mistrza, zagrają w Lidze Mistrzów?
Myślę, że dzięki ostatnim transferom w lidze będzie bardziej spokojnie niż w poprzednim sezonie i Legia z dużą przewagą zdobędzie mistrzostwo. Jeśli chodzi o europejskie puchary, o Ligę Mistrzów może być ciężko, ale myślę, że na pewno co najmniej w fazie grupowej ligi Europy będą grać.