przebywa
źródło prywatne zawodnika

17-letni Kacper Nowak zawodnik m.in. Warty Poznań czy Zagłębia Lubin przebywa aktualnie na prawdziwej “podróży” po klubach Serie A czy Serie B. Skontaktowaliśmy się z zawodnikiem i porozmawialiśmy co nie co o jego karierze.

Młodzieżowy Futbol porozmawiał z Kacprem, który przebywa na testach we Włoszech.

Bartek Lodko: Skąd wzięło się zainteresowanie twoją osobą przez włoskie kluby?

Kacper Nowak: Zaczęło się od tego, że mój menadżer dostał telefon od wielu włoskich klubów, takich jak: Benevento Calcio, Sampdoria Genua, Pescara, Torino, Hellas Verona czy Cagliari. Testy we Włoszech zacząłem trzy tygodnie temu w Benevento, gdzie trenowałem przez cztery dni.

Jak wypadłeś?

Po sprawdzeniu mnie powiedzieli mi, że jestem “mega” zawodnikiem i chętnie chcieliby mnie pozyskać.

W między czasie zadzwonili do mnie z Torino i Pescary, ale niestety nie pasował mi termin testów, bo już w tym czasie byłem umówiony w Genui. Po raz kolejny testowali mnie przez cztery dni i znów wypadłem bardzo pozytywnie.

Jak wyglądały treningi w tych klubach?

W Benevento treningi były “dostosowane” dla mnie, czyli dużo gierek technicznych na małych przestrzeniach. W Sampdorii było więcej gry fizycznej. Dużo biegaliśmy, a właśnie mało było gierek na utrzymanie piłki itp. Wypadłem trochę gorzej, ale nadal opinie były bardzo pozytywne.