kadry
fot. Gazeta Wyborcza

Już prawie 11 tysięcy biletów sprzedanych na marcowy mecz kadry U-20 Polaków z Anglikami!

22 marca będzie z pewnością dniem niezapomnianym w historii reprezentacji w kategorii U-20. Na Stadionie Miejskim w Bielsko-Białej najprawdopodobniej pojawi się komplet, bagatela 15 tysięcy biało-czerwonych fanów. Warto wspomnieć, że rozgrywki Turnieju Ośmiu Narodów cieszą się zazwyczaj umiarkowanym zainteresowaniem kibiców. Rosnące zainteresowanie kadrami młodzieżowymi zauważyliśmy już zeszłego lata. EURO U-21, które obejrzała spora rzesza Polskich fanów, odbiło się echem w innych europejskich krajach. Duża w tym zasługa kibiców właśnie, którzy chętnie oglądali nie tylko “polskie” mecze, ale i delektowali się zagraniczną młodzieżą. Tym bardziej fakt ten cieszy wszystkich oraz prezesa Podbeskidzia Bielsko-Biała – Tomasza Mikołajko, który zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań dla Młodzieżowego Futbolu.

ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ POWOŁANYCH NA TO SPOTKANIE

Jacek Jończyk (Młodzieżowy Futbol): Jak Pan uważa, skąd tak duże zainteresowanie biletami na mecz reprezentacji U-20?
Tomasz Mikołajko: W Bielsku-Białej nigdy jeszcze nie gościliśmy kadry narodowej, wiele lat temu grała tu kadra B, dlatego nie ma się co dziwić, że kibice bardzo chcą ten mecz zobaczyć i być świadkami ważnego wydarzenia dla całego miasta. Z pewnością działa magia jaka wytworzyła się wokół polskiej reprezentacji przez znakomite występy drużyny trenera Nawałki, dzięki którym wszystkie mecze biało-czerwonych, nawet młodszych reprezentacji, cieszą się dużą popularnością.
Czy jest to zasługa działań marketingowych?

Promocja tego spotkania jest bardzo dobra. Zaangażowanych w nią jest przecież wiele podmiotów i Śląski Związek Piłki Nożnej, i Urząd Miejski w Bielsku-Białej, i bielskie kluby. Razem mamy duże możliwości. Z tego miejsca można podziękować Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej, a także Prezydentowi Miasta że taki mecz może odbyć u nas w Beskidach.

Czy Bielsko Biała jest gotowa na przyjęcie tak dużej liczby kibiców, pewnie wielu rodzin z dziećmi i zapewnienie im bezpiecznego widowiska?
Już na meczach ligowych Podbeskidzia byliśmy kilka razy blisko kompletu, największa frekwencja na meczu wyniosła blisko 12 tysięcy kibiców, a dzieci, młodzież i rodziny zawsze stanowią znaczący odsetek całej publiczności, dlatego nie ma powodów do obaw jeśli chodzi o jakość obsługi kibiców oraz bezpieczeństwo. Pod tym względem stadion w Bielsku-Białej regularnie jest wyróżniany i nagradzany przez PZPN jako najbezpieczniejszy obiekt w kraju.

Rozmawiał: Jacek Jończyk