zvonimir
cksport.pl

18-letni Zvonimir Petrovic został nowym piłkarzem Korony Kielce. Młody Bośniak pomoże drużynie w zdobyciu tytułu w Centralnej Lidze Juniorów.

Zvonimir urodził się w Bośni, ale posiada również chorwackie obywatelstwo. Jest wychowankiem zespołu NK Vitez, gdzie rozpoczął także swoją seniorską karierę. Petrovic w tym sezonie wystąpił w 14 spotkaniach na zapleczu bośniackiej ekstraklasy, zdobywając trzy bramki. Z Koroną związał się 2,5-letnim kontraktem.

“Zvonimir może występować zarówno w środku pola, jak i na skrzydle. Jego atutami są bardzo dobra technika użytkowa, solidne uderzenie na bramkę i dobry przegląd pola. Jest to chłopak, który wzmocni rywalizację w naszym zespole. W zeszłym roku grał już z nami w kilku sparingach, a nawet trenował z nami przez całą zimę oraz w lecie. Ze względu na to, że były problemy z jego uprawnieniem do gry w Polsce, wrócił do swojego kraju, żeby zbierać szlify w piłce seniorskiej” – zdradził w rozmowie z MF trener juniorów Korony Marek Mierzwa.

Petrovic stanie przed szansą debiutu w CLJ już w następnym miesiącu. Inauguracja rundy wiosennej została zaplanowana na drugi weekend marca.