gks bełchatów

GKS Bełchatów pokonał na własnym obiekcie krakowską Wisłę aż 4:1. “Brunatni” dzięki temu zwycięstwu dalej pozostają w walce o utrzymanie!

GKS Bełchatów ponownie zatrzymał Wisłę Kraków. W pierwszym jesiennym meczu bramek nie oglądaliśmy. Tym razem tych było aż zanadto, przynajmniej w opinii przyjezdnych.

27. kolejka Centralnej Ligi Juniorów w Bełchatowie rozpoczęła się szybką bramką dla gospodarzy. Już po trzech minutach od pierwszego gwizdka do siatki rywala trafił Robert Kowalik, kapitan GKS-u. Przytomne zachowanie przy rzucie rożnym usytuowało Bełchatowian w lepszej pozycji. Wisła nie zamierzała odpuszczać i momentalnie przejęła inicjatywę.

MŚ U-20: KILKA SŁÓW O STADIONIE W GDYNI – SPRAWDŹ TUTAJ!

Po jednej z kontr przeprowadzonych przez gospodarzy Damian Warnecki mógł podwyższyć wynik. 19-latek jednak nie trafił podyktowanej wcześniej jedenastki. Świetną interwencją popisał się Michał Kot, który debiutował w zespole juniorów starszych “Białej Gwiazdy”.

Przed przerwą Wiślacy po kilku próbach w końcu doprowadzili do remisu. Z bramką Arkadiusz Kasia, dla którego był to siódmy gol w tym sezonie. Po raz pierwszy jako kapitan, zastępując w tej roli nieobecnego Szymona Jeziorskiego.

Wisła nie wytrzymała naporu GKS-u

Kwadrans w szatni wystarczył, by podopieczni Marcina Węglewskiego poszukali kolejnej bramki. Tak też i stało się w 58. minucie, gdy ponownie po uderzeniu Roberta Kowalilka piłka zatrzepotała w siatce. Chwilę później zespół gości ponownie popełnił błąd w obrębie swojego pola karnego. Tym razem do futbolówki podszedł Damian Michalak i nie dał szans golkiperowi.

16-LATEK ZAREJESTROWANY W KADRZE GÓRNIKA – SPRAWDŹ TUTAJ!

W 79. minucie meczu GKS ustalił rezultat na 4:1 po bramce Jakuba Kozicy. Ponownie po dośrodkowaniu z narożnika. Dla defensora Bełchatowian był to drugi gol w tym sezonie CLJ.

GKS Bełchatów dzięki wygranej z drużyną Pawła Regulskiego ciągle pozostaje w walce o utrzymanie. Choć do bezpiecznej strefy sześć punktów, to do końca rozgrywek zostały trzy kolejki. Najbliższa okazja na zgarnięcie kompletu oczek będzie już za niecały tydzień. GKS przy Oporowskiej zagra ze Śląskiem.

To już trzecia porażka Wisły w rundzie wiosennej. Krakowianie zajmują czwartą lokatę w tabeli i nie mają szans na mistrzostwo. Pozostaje walka o podium. 18 maja zmierzą się z Ruchem Chorzów, który może okazać się ciężkim rywalem, zważywszy na sytuację punktową.