odwołane, Marek Mierzwa
Łączy nas piłka

Pierwotnie planowane na godzinę 12:00 spotkanie 14. kolejki Centralnej Ligi Juniorów między Górnikiem Zabrze a Koroną Kielce zostało odwołane! Trener drużyny gości, kierując się troską o zdrowie zawodników zdecydował, że nie wyjdą oni na boisko.

Jeszcze kilka godzin temu nic nie wskazywało na taki rozwój wypadków. Jednakże gdy Kielczanie przyjechali na mecz, okazało się, iż jest ono pokryte sztuczną nawierzchnią. Opiekun Korony w rozmowie z MF tak skomentował swoją decyzję: “Przyczyną była troska o zdrowie zawodników. Mamy w składzie reprezentantów Polski, nie możemy narażać ich na kontuzje, zwłaszcza, że stan boiska był zły, murawa była twarda, czym zwiększała ryzyko odniesienia urazu.”

“Musimy dbać o te rozgrywki”

– Górnik nie poinformował nas o tym, że mecz będzie rozgrywany na sztucznej murawie, choć według regulaminu powinien to zrobić. Po przybyciu na miejsce, gdy zobaczyliśmy jak wygląda boisko, niezwłocznie skierowaliśmy się do drużyny przeciwnej z komunikatem, że nie wyjdziemy na mecz. Poinformowaliśmy, że jesteśmy gotowi poczekać, aż Górnik znajdzie boisko zastępcze z naturalną murawą. Niestety nikt nie chciał z nami podjąć rozmów.

JAKA JEST PRZYCZYNA SPADKU FORMY ZŁOTEJ MŁODZIEŻY BROSZA? SPRAWDŹ!

Dzisiejsze spotkanie mimo, iż ostatecznie nie doszło do skutku, przyniosło wiele emocji. Szkoleniowiec Scyzorów dobitnie podkreślił, iż na szczeblu juniorskiej ekstraklasy nie można pozwolić sobie na stosowanie półśrodków, a przede wszystkim, należy od wszystkich wymagać bezwzględnego profesjonalizmu.

Nie wiadomo jak PZPN rozwiąże tę sytuację, w grę wchodzą trzy wyjścia: walkower dla gospodarzy, walkower dla gości lub ustalenie kolejnego terminu spotkania. Wiele będzie zależało od skali wpadki organizacyjnej, a także samej woli obu stron.


Autor: Hubert Koncewicz

2 KOMENTARZE

  1. Ciekawe na jakim boisku Korona będzie trenowała po weekendzie i przez całą zimę?:)

  2. Jesteś ciekawy to przyjedź i sprawdź na jakiej od kiedy i do kiedy
    Zabrze tyle boisk naturalnych i nie miało gdzie grać?
    bardzo śmieszne
    szkoda mi zawodników Górnika że ich klub tak ich zlewa

Comments are closed.