Pasy
Jakub Gruca/400mm.pl

W Centralnej Lidze Juniorów zwycięstwo w derbach Krakowa zanotowała Cracovia. W rozmowie z nami trener “Pasiaków” Kordian Wójs przyznał, że było to świetne widowisko dla kibiców zgromadzonych tego dnia przy bocznym boisku Garbarni.

Mamy patent na takie spotkania, to już trzecie wygrane derby w przeciągu półtora roku – śmieje się w rozmowie z nami szkoleniowiec Cracovii. Niedzielny mecz jego podopieczni z pewnością zapamiętają na długo – zwycięstwo nad lokalnym rywalem to zawsze ogromna satysfakcja. Choć trener Wójs przyznaje, że nie było łatwo: Derby rządzą się swoimi prawami – mecz walki, pełno było zaciętości i sytuacji bramkowych z obu stron. Cieszymy się z faktu, że udało nam się wygrać.

CLJ: DERBY KRAKOWA OCZAMI TRENERA WISŁY – KLIKNIJ PO WIĘCEJ! 

Gospodarze worek z bramkami w starciu z Wisłą rozwiązali już w 2. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Krystian Bracik. Później mecz nieco się zaostrzył, jednak do przerwy Cracovia utrzymała jednobramkową przewagę. W drugiej części gry po celnym strzale głową Szymona Jeziorskiego Biała Gwiazda wyrównała. To wtedy obie ekipy ruszyły do ataku, podział punktów nie zadowalał bowiem żadnej ze stron.

Przełomowym momentem okazał się rzut karny dla “Pasów”, wywalczony przez Michała Rakoczego. Nieprawdopodobnie szalał z przodu. Jest dwa lata młodszym zawodnikiem, ma chłodną głowę – chwalił swojego pomocnika trener Wójs. “Jedenastkę” pewnie egzekwował Bracik, kompletując dublet. Na pytanie o znaczenie indywidualności w swoim zespole szkoleniowiec Cracovii odpowiedział: Kolektyw zawsze się liczy, ale pracując w takich akademiach jak Lech, Legia, Wisła czy Cracovia uczymy tych chłopaków zachowań indywidualnych, żeby ciągle podnosili swoje umiejętności i sprzedawali się wyżej.

Obecnie “Pasy” zajmują dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów. Kordian Wójs optymistycznie patrzy w przyszłość: Przed tą rundą za cel postawiliśmy sobie zdobycie około 20 punktów. Osiągnęliśmy to, z każdym meczem się rozkręcamy. Czas pracuje dla nas, budujemy naprawdę fajną drużynę. To już nasze szóste spotkanie bez porażki, a przed nami jeszcze dwie kolejki, gdzie chcemy podtrzymać tą passę i ze spokojnym dorobkiem punktowym solidnie przygotować się do rundy wiosennej.

“Pasy” w dwóch ostatnich kolejkach zagrają u siebie ze Śląskiem Wrocław oraz zmierzą się na wyjeździe z Escolą Varsovią Warszawa.