sześć
Fot. Michał Antczask / gksbelchatow.com

W ten weekend wróciły wyczekiwane rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów. Poza bezsprzecznym hitem kolejki pomiędzy Pogonią Szczecin, a Legią Warszawą, który zakończył się zwycięstwem tych pierwszych, dojdzie także do ważnego spotkania na dole tabeli. Ruch Chorzów i GKS Bełchatów zagrają o “sześć” punktów.

Pierwsza część sezonu nie była udana dla beniaminków. Ruch, GKS i Elana okupują ostatnie miejsca. Jedynie Escola radzi sobie nieco lepiej i znajduje się w pierwszej “10”. Niedzielne spotkanie może być istotne w kontekście końcowej pozycji w tabeli. Obie drużyny podejdą do tej potyczki szczególnie zdeterminowane, ponieważ ten mecz jest dla nich ogromną szansą na zbliżenie się do bezpiecznej pozycji, która będzie oznaczać kolejny sezon na najwyższym szczeblu rozgrywek.

Ciemne chmury nad Chorzowem

Do gry Ruchu Chorzów w rundzie jesiennej najlepiej pasuje określenie “nieprzewidywalna”. Niebiescy świetne występy (pokonanie 5:1 Zagłębia Lubin), mieszali z beznadziejnymi (porażka 0:7 z Lechem i 1:7 ze Śląskiem Wrocław). Łącznie 13 “oczek” w 17 kolejkach nie napawa optymizmem. Gdy 18 sierpnia ubiegłego roku mierzyli się z Bełchatowianami w ramach 3. kolejki CLJ po zaciętym spotkaniu ulegli 2:3. Mecz rozgrywali na wyjeździe, gdzie idzie im zdecydowanie gorzej niż na własnym terenie. Dosyć powiedzieć, że łącznie w dziewięciu spotkaniach wyjazdowych, uzbierali zaledwie… trzy punkty.

W Bełchatowie także ciężko

W obozie GKS-u Bełchatów również nie jest kolorowo. Debiutancki sezon na najwyższym szczeblu okazuje się, jak na razie, dość brutalny. Najmniej zdobytych bramek (12) oraz strata ośmiu punktów do bezpiecznej lokaty na tym etapie rozgrywek, jeśli nie poprawią swojej gry, może oznaczać tylko jedno – występy w ligach wojewódzkich w przyszłym sezonie. Spotkanie z Ruchem Chorzów będzie dla nich szczególnie ważne, żeby choć odrobinę poprawić swoją nie najlepszą sytuację.

“Nasz okres przygotowawczy do rundy wiosennej minął pozytywnie. W sparingach, które graliśmy, nie zaznaliśmy ani jednej porażki. Nie obyło się jednak bez urazów. Więzadło krzyżowe zerwał Jakub Szczyszek i nie będzie mógł występować przez pół roku. Do zespołu dołączyło za to kilku nowych piłkarzy. Kacper Grzela z Korony Kielce oraz Hubert Jakubiec i Kamil Mizera – obaj z rocznika 2003. Nowym piłkarzem w naszej drużynie jest także Jakub Jędraszek” – mówi szkoleniowiec zespołu Marcin Węglewski.

Brunatni” w odróżnieniu od Ruchu jedno ze swoich trzech zwycięstw odnieśli na terenie rywala. Jesienią nie prezentowali najwyższych umiejętności, a sporym problemem zespołu była bardzo słaba skuteczność. W ostatnich sześciu rozegranych spotkaniach zaledwie dwa razy znaleźli drogę do bramki przeciwnika. Gdy mierzyli się z Ruchem, to jednak oni wyszli z tego starcia zwycięsko. W przypadku wygrania zbliżą się do bezpiecznej strefy, która zagwarantowałaby im utrzymanie, ale do tego jeszcze długa droga. Najgorszym wynikiem dla zespołów byłby remis, który nie dałby korzyści ani jednym, ani drugim.

“Gdy ostatni raz graliśmy ze sobą, było to spotkanie dwóch beniaminków, którzy chcieli za wszelką cenę wygrać mecz. Udało się nam. Cel na niedzielne spotkanie jest jeden – chcielibyśmy wygrać. O tę wygraną nie będzie jednak łatwo, bo Ruch Chorzów to drużyna, która słynie z tego, że dobrze szkoli młodzież. Niedawno ich zawodnik Mateusz Bogusz podpisał kontrakt z Leeds United, co potwierdza, że szkolenie stoi tam na wysokim poziomie. Będzie to trudny przeciwnik, myślę, że zarówno my, jak i oni, troszeczkę ochłonęliśmy po rundzie jesiennej i będziemy wyglądać zdecydowanie inaczej na boiskach, także liczę na ciekawe spotkanie” – kończy trener GKS-u w rozmowie z naszym portalem.

Spotkanie 18. kolejki Centralnej Ligi Juniorów rozpocznie się w niedzielę o godz. 12:00 w Chorzowie.

1 KOMENTARZ

  1. Interesting exciting write-up. One other problem is that mesothelioma is generally brought on by the particular breathing regarding fibres through asbestos, that is a very toxic substance. Its typically found amongst staff in the building industry who’ve extended experience of asbestos fiber. It could be caused by living in asbestos fibers insulated structures for a long time of your energy, Genes performs an important role, and several people are more susceptible on the risk compared to other folks.

Comments are closed.