lechici
poznań.wyborcza.pl

W niedzielę w samo południe we Wronkach odbędzie się pierwsza od czasu poprzedniego finału Centralnej Ligi Juniorów konfrontacja dwóch czołowych ekip minionego sezonu. Lech Poznań podejmie u siebie Cracovię!

Obie ekipy od ostatniego finału straciły swoje największe gwiazdy i w tym sezonie zarówno Lech, jak i Cracovia radzą sobie poniżej oczekiwań zarządu, kibiców, jak i pewnie samych piłkarzy.

Podopieczni Bartosza Bochińskiego aktualnie w tabeli plasują się na 6. miejscu, ale ich aspirację sięgają znacznie wyżej. W poprzedniej kolejce nie dali szans u siebie beniaminkowi z Chorzowa, ogrywając go aż 7:0. Na swoim boisku Lechici grają mocno “w kratkę”. 4 spotkania przegrali, a 3 razy schodzili z boiska z trzema punktami. W tym sezonie zdobywają punkty mniej skutecznie niż w poprzednim, ale czeka ich jeszcze zaległe spotkanie z Arką Gdynia. Najgroźniejszą bronią “Kolejorza” jest 16-letni Jakub Kamiński, który w tym sezonie zdobył już 6 bramek, mimo że grał tylko w siedmiu kolejkach. Poznaniacy wygraną w dzisiejszym meczu mogą mocno zbliżyć się do czołówki.

REAL POLUJE NA 19-LETNIĄ GWIAZDĘ! KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFORMACJI!

Cracovia poniżej oczekiwań

Jeśli napisałem, że Lech radzi sobie w obecnej kampanii słabiej niż w ubiegłej, to Cracovia radzi sobie jeszcze z dwa razy gorzej. Podopieczni Kordiana Wójsa w tabeli są dopiero na odległym 10. miejscu ze stratą aż 15 “oczek” do prowadzącej Korony. W ostatnich trzech kolejkach byli dość monotonni, ponieważ spotkania z: Elaną, Motorem i Pogonią kończyły się remisami po 1:1. Światełkiem w tunelu może być to ostatnie spotkanie z rywalami ze Szczecina, którzy w tym sezonie grają bardzo dobrze. Na wyjeździe do tej pory radzili sobie słabo, w siedmiu potyczkach tylko raz wygrali. W drużynie z miasta Kraka brak gwiazd z zeszłego sezonu, pokroju: Kanacha, Kajpusta czy Pająka jest znacznie bardziej widoczna niż w zespole z Wielkopolski. Dużym atutem w zeszłym sezonie była ich defensywa, podczas gdy w tym sezonie tracą powyżej dwóch bramek na mecz.

Mimo faktu, że w obu drużynach doszło do sporych zmian w składach w porównaniu z ich ostatnim starciem, to dzisiaj we Wronkach powinniśmy zobaczyć dobre spotkanie, w którym nie zabraknie emocji, a piłkarze pokażą na boisku prawdziwe show.