Molenda
fot. Maciej Czerniak

Zbigniew Smółka ma do dyspozycji nowego zawodnika. Jest nim 17-latek z rezerw Arki Michał Molenda. Zawodnik podpisze dwuletnią umowę, ale w kontrakcie jest możliwość przedłużenia jej o dodatkowy sezon.

Michała więcej osób może kojarzyć z tegorocznych rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów, ponieważ w tym sezonie jest podstawowym zawodnikiem Arki Gdynia. Po czterech kolejkach gdynianie mają na koncie 4 punkty, a Molenda musiał 8 razy wyciągać piłkę z bramki. Urodzony w 2001 roku bramkarz już od jakiegoś czasu trenuje z pierwszą drużyną, ale na razie musi zbierać minuty w CLJ. Młody golkiper był powołany przez selekcjonera reprezentacji Polski do lat 18 na konsultację szkoleniową, ale nie znalazł się na liście powołanych na towarzyski dwumecz z Macedonią. W kadrze znalazł się natomiast jego kolega z drużyny Mateusz Młyński, który zdołał już zadebiutować w LOTTO Ekstraklasie.

KAMIL GLIK MA NOWEGO KOLEGĘ! KLIKNIJ PO WIĘCEJ

W następnej kolejce Arka Gdynia U-18 zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem Ruchem Chorzów. Spotkanie odbędzie się 2 września o godz. 12:00.