16-letni piłkarz Korony na testach w Manchesterze United

0
Radosław Seweryś /Radosław Piasecki /East News

Piłkarz Korony Kielce, Radosław Seweryś, otrzymał zaproszenie na testy w Manchesterze United. To wielki talent, przed którym stoi ogromna szansa na przekonanie do siebie szkoleniowców “Czerwonych Diabłów”. Według oficjalnego serwisu kieleckiego klubu, młody zawodnik odbędzie testy w akademii United od 8 do 15 marca.

Radosław Seweryś jest uważany za bardzo utalentowanego zawodnika. W obecnym sezonie zdążył rozegrać 10 meczów na poziomie Centralnej Ligi Juniorów. Młody piłkarz do swojego dorobku meczowego z CLJ dorzucił też jedno trafienie. Ponadto zdążył rozegrać też jeden mecz w Lidze Młodzieżowej UEFA przeciwko Realowi Zaragoza. W dorosłej piłce zdążył również zaistnieć, rozegrawszy jedno spotkanie w rezerwach kieleckiego zespołu na poziomie 3. ligi. Seweryś został też zgłoszony do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy.

– To fajny, młody chłopak, obiecująca postać, ale musi się jeszcze uczyć. Stanowi uzupełnienie linii obrony, gdzie pojawił się większy deficyt – chwali zawodnika trener Korony Kielce, Mirosław Smyła.

Co ciekawe, w ubiegłym roku na testach w Manchesterze United przebywał inny zawodnik Korony, Adrian Sandach, który występuje na pozycji bramkarza. Do Anglii Seweryś poleci wraz z koordynatorem projektu kieleckiego klubu “Indywidualny Program Rozwoju”, trenerem Jackiem Kubickim.

-Atutem Radka jest dobre wprowadzenie piłki do gry, przerzut, podanie crossowe i oczywiście warunki fizyczne. Ma już prawie 190 centymetrów wzrostu. To dobry materiał na dobrego środkowego obrońcę. Tym bardziej, że jest to zawodnik lewonożny, a w Polsce takich obrońców brakuje – mówi Sławomir Grzesik, trener rezerw Korony.

Na przełomie stycznia i lutego tego roku Radosław Seweryś wystąpił w kadrze Polski U-16 w międzynarodowym turnieju w Izraelu. Zagrał we wszystkich trzech meczach reprezentacji pod wodzą Dariusza Gęsiora. Biało-czerwoni okazali się wówczas najlepsi w całym turnieju wygrywając po drodze kolejno z Gruzją, Białorusią i Izraelem. Piłkarz, ponadto, zdążył też wcześniej zagrać w jednym spotkaniu kadry U-14 przeciwko Słowacji.