Zapytowski
Wisła Płock

Choć Jerzy Brzęczek opuścił kilka dni temu Wisłę Płock, to “Nafciarze” ani myślą przestać stawiać na młodych. 17-letni Marcel Zapytowski podpisał dziś swój pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem. 

Zapytowski urodził się 8 stycznia 2001 roku. Zawodnik jest wychowankiem zespołu z Płocka, na boisku pełni rolę golkipera. W minionym sezonie występował jeszcze w wojewódzkiej lidze juniorów młodszych regionu płockiego. Wystąpił w 19 meczach, puścił 22 bramki i aż jedenaście razy zdołał zachować czyste konto.

Przygotowania do sezonu 18/19 Zapytowski rozpoczął z pierwszym zespołem. Młody bramkarz w wystąpił w czterech sparingach: z ŁKS-em Łódź (1:3), Pogonią Siedlce (4:2), Koroną Kielce (3:0) oraz Stomilem Olsztyn (2:0). Dobra postawa przyniosła efekt w postaci pierwszego profesjonalnego kontraktu. Nie jest to jednak jedyne wyróżnienie, które spotkało Zapytowskiego. 17-latek został zgłoszony do rozgrywek Ekstraklasy.

Jeśli Dariusz Dźwigała da mu szansę w nadchodzących miesiącach, to kibicie klubu z Płocka między słupkami swojego ukochanego klubu będą oglądać zawodnika z numerem 29, który od dziś należy właśnie do Zapytowskiego.