Premier League: 19-letni Portugalczyk na stałe w Wolves

0
76
Vinagre
sportsdroid

Wolverhampton, choć w przyszłym sezonie będzie beniaminek Premier League, tanio skóry nie sprzeda. “Wilki” na każdym kroku potwierdzają swoje duże aspiracje. Mieszankę wybuchową tego zespołu ma stanowić siła doświadczenia idąca w parze z młodym pokoleniem. Potwierdzeniem tej tezy jest ostateczna decyzja o sprowadzeniu do klubu 19-letniego lewego obrońcy. Jest nim Rúben Vinagre. 

Viangre w pomarańczowej koszulce biega już po angielskich boiskach od kilku miesięcy. W lipcu 2017 roku włodarze Wolves zdecydowali się jednak jedynie wypożyczyć zawodnika. W umowie z Monaco zawarto jednak klauzulę umożliwiającą ostateczny transfer. Choć w sezonie 2017/18 Vinagre wystąpił jedynie w 15 meczach, to jego postawa była na tyle przekonująca, że Wolverhampton zdecydował się na stale zasilić zespół lewym defensorem. Transfer tego zawodnika oznacza kontynuację projektu budowy portugalskiej kolonii na Molineux Stadium.

Zadowolenia, a także dużych nadziei związanych z wychowankiem Sportingu nie krył dyrektor sportowy Wolves – Kevin Thelwell:

“Rúben Vinagre to niezwykle perspektywiczny zawodnik. Nie możemy się doczekać, aby dalej rozwijał się pod okiem Nuno.”

Vinagre podpisał pięcioletni kontrakt. 19-latek dołączy w poniedziałek do pozostałych graczy ekipy prowadzonej przez Nuno Espírito Santo, a w następnym tygodniu uda się razem z drużyną na obóz przygotowawczy do Szwajcarii.