Bartosz Białek show oraz debiut 17-letniego napastnika Pogoni

0
Sport Interia

Bartosz Białek nie przestaje zachwycać. Napastnik Zagłębia w trzecim kolejnym meczu strzela bramkę. Naszą uwagę przykuł również wychowanek szczecińskiego klubu, 17-letni Hubert Turski, który zadebiutował wczoraj na poziomie Ekstraklasy w przegranym meczu Pogoni Szczecin z Zagłębiem Lubin 0:3.

Nie był to udany powrót na polskie boiska po długiej przerwie dla “Portowców”. Goście już w I połowie meczu rozstrzygnęli stan rywalizacji pakując Pogoni 3 bramki. Przyczynił się do tego niewątpliwie napastnik “Miedziowych” Bartosz Białek. Piłkarz urodzony w 2001 roku zanotował asystę przy pierwszej bramce już w 7. minucie gry, a w 42′ w sytuacji sam na sam nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce. Dla wychowanka Zagłębia to już 6. bramka w 11. meczu na poziomie Ekstraklasy. Do imponującego dorobku trzeba napastnikowi doliczyć jeszcze 3 asysty.

Paradoksalnie taką skutecznością Bartosz Białek nie może się pochwalić w rozgrywkach CLJ. Napastnik w Centralnej Lidze Juniorów trafił “raptem” czterokrotnie w 12 meczach. Piłkarz zagrał również 2 mecze w Pucharze Polski i strzelił 1 bramkę. Bartosz Białek jest odkryciem obecnego sezonu Ekstraklasy i jedną z najbardziej obiecujących postaci polskiego futbolu. Regularnie jest również powoływany do reprezentacji Polski U-19, w której rozegrał 7 meczów i trafił do siatki trzykrotnie.

Do ciekawej sytuacji z meczu w Szczecinie doszło w 60. minucie gry, kiedy to na boisku zameldował się debiutujący w drużynie “Portowców”, 17-letni Hubert Turski. Młody napastnik zmienił na placu gry kapitana Pogoni, Adam Frączczaka. Swój występ niewątpliwie może zaliczyć do udanych, gdyż niejednokrotnie zagroził bramce Zagłębia strzeżonej przez Dominika Hładuna.

Tak komentuje występ Huberta Turskiego szkoleniowiec Pogoni, Kosta Runjaic:
Hubert Turski pokazał się z dobrej strony. Nie chcę mówić, czy zagra za tydzień od początku. To szerszy temat ? to młody chłopak, większość sezonu leczył kontuzję i teraz potrzebuje spokojnego wejścia w drużynę. Znamy jego jakość, potencjał. Zagrał dobrze, ale to nie jest gracz, który teraz musiałby wziąć odpowiedzialność za wynik na siebie. Jestem 2,5 roku w Pogoni i proszę mi wierzyć, że wiem, kto jest na jakim poziomie. Nie tylko przecież Hubert chce grać, ale chętnych jest więcej. Na ławce był np. Maciej Żurawski, który też dostanie swoje szanse. Chodzi też o to, że nie skupiamy się tylko na rozwoju jednego zawodnika, ale realizacji głównych celów.

Hubert Turski to z pewnością utalentowany napastnik obdarzony instynktem strzeleckim. W drugiej drużynie Pogoni na poziomie III ligi, a także w zespole U-19 regularnie popisuje się skutecznością. 17-latek strzelając bramki dokłada do swojego dorobku również asysty. Młody napastnik jest obecnie reprezentantem Polski U-17, a występy notował również w kadrach U-16 i U-15, w których również trafiał do siatki.