Saganowski
Sylwester Wojtas

W nowym sezonie dowodzenie nad zespołem Legii w Centralnej Lidze Juniorów będzie sprawować Marek Saganowski. Legendarny napastnik zaczyna budować swoją armię. Już na pierwszych zajęciach popularny “Sagan” mógł przyglądać się nowym zawodnikom.

Pierwszym nowym nabytkiem “Wojskowych” jest Gabriel Kobylak. Zawodnik urodził się w 2002 roku i jak do tej pory reprezentował barwy Karpat Krosno.  W marcu tego roku golkiper został nawet desygnowany do pierwszego zespołu, ale nie rozegrał żadnego meczu w III lidze. W siedmiu spotkaniach znalazł się na ławce rezerwowych.

Drugim nabytkiem, którym wzmocnił półfinalistę zeszłego sezonu CLJ jest Przemysław Czado. 17-latek gra na pozycji napastnika i do Warszawy przeniósł się z Rzeszowa, gdzie reprezentował barwy Resovii. W minionych miesiącach zaliczył trzy występy w CLJ i jeden w III lidze. Co ciekawe, na czwartym poziomie rozgrywkowym w naszym kraju zdołał wpisać się nawet na listę strzelców. Miało to miejsce 16 czerwca w spotkaniu z zespołem Podhale Nowy Targ.

Saganowski
legia.net

Czado nie jest jednak jedynym snajperem, który od nowego sezonu będzie grał dla CWKS. Oprócz niego przy Łazienkowskiej swoje umiejętności kształtować będzie Dawid Olejarka – młodszy brat Mateusza, który ma za sobą blisko 50 występów w CLJ. Młody “Olej” w odróżnieniu od Czado nie będzie zmuszony do zmiany miejsca zamieszkania. Zawodnik do tej pory reprezentował barwy Escoli Varsovia.

Kolejne wzmocnienia na horyzoncie

Trzy transfery zostały już dopięte, ale wiele wskazuje na to, że to dopiero początek. Legia w tej chwili testuje czterech graczy. Wśród nich jest jeden obcokrajowiec – Kristofer Piht. 17-letni Estończyk od marca tego roku zaliczył 15 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej w swoim kraju. Oprócz niego przy Łazienkowskiej trenowali Kamil Sakowicz z MOSP-u Białystok, Bruno Wacławek mający na swoim koncie występy dla BKS-u Lublin oraz Mateusz Reczulski z Progresu Kraków. Ostatni z wymienionej trójki – przynajmniej na papierze – wydaje się zawodnikiem, który mógłby najwięcej dać Legii. Urodzony w 1999 roku pomocnik, jak do tej pory, wystąpił w 40 meczach CLJ, w który zdobył osiem bramek. Liczby mówią same za siebie.

Jak na dłoni widać, że Marek Saganowski i Legia starają się wykorzystać reformę CLJ. Duża część nowych twarzy przy Łazienkowskiej to zawodnicy, którzy reprezentowali lub wciąż – przynajmniej formalnie – reprezentują barwy zespołów, które pożegnały się z popularnymi rozgrywkami. Dla “Sagana” przygoda z juniorskim zespołem Legii będzie swego rodzaju inauguracją trenerskiego życia. Do tej pory były zawodnik takich klubów jak ŁKS czy Southampton pełnił funkcję asystenta drużyny rezerw.

Źródło: legia.net