hołownia
gazetawroclawska.pl

Mateusz Hołownia został wypożyczony na półtora roku do Śląska Wrocław. W nowej drużynie będzie grał z “20” na plecach.

20-letni obrońca do klubu ze stolicy trafił 7 lat temu z AP Biała Podlaska 54. Przez kilka lat szkolił się w juniorskich zespołach “Wojskowych”, aż w zeszłym sezonie został wypożyczony do pierwszoligowego Ruchu Chorzów. W barwach “Niebieskich” Hołownia spisywał się bardzo dobrze, będąc podstawowym obrońcą drużyny, ale nie udało mu się uratować jej przed spadkiem. W całym sezonie zagrał w 29 spotkaniach, w których trzy razy odnalazł drogę do bramki rywala.

Po wypożyczeniu wrócił do Warszawy, ale musiał pogodzić się z rolą rezerwowego. Co prawda, zadebiutował w Ekstraklasie, ale po trzech występach stracił miejsce w składzie. Próbował zbierać minuty w rezerwach Legii, ale tam zagrał zaledwie czterokrotnie.

Na wypożyczenie piłkarza skusił się zespół Śląska Wrocław. Mateusz, który występuje głównie na pozycji lewego obrońcy może z miejsca wskoczyć do wyjściowej jedenastki. Wszystko przez problemy drużyny Vitezslava Lavicki. Djordje Cotra jest zawieszony, Augosto kontuzjowany, a Mateusz Cholewiak i Mariusz Pawelec nie zapewniają odpowiedniej jakości.

Śląsk Wrocław swoje pierwsze spotkanie po przerwie w Ekstraklasie rozegra 9 lutego, o godz. 15:30. Do Wrocławia przyjedzie czerwona latarnia ligi, drużyna Zagłębia Sosnowiec.