Kamil, krok
Fot. www.thisisanfield.com

Kamil Grabara, 18-letni bramkarz Liverpool FC znany ze szczerych i kontrowersyjnych wypowiedzi przedstawił swój punkt widzenia i ścieżkę, którą chce podążać. Reprezentant kadry Polski U-21 ciągle się rozwija, nie tylko piłkarsko ale też mentalnie. Podkreśla także, że niektóre cechy nabywa się z czasem.

Kanał Łączy Nas Piłka opublikował materiał wideo o jednym z największych polskich talentów. Kamil Grabara cały czas zbiera doświadczenie w rezerwach klubu z Anfield Road ale też stale trenuje z pierwszym zespołem The Reds. “Młody król szydery” podzielił się w nagraniu sposobem w jaki rozumie on świat i ludzi, swoją własną definicją pokory i powodami swojej “kariery” w mediach społecznościowych.

Grabara, weredyk – jak sam siebie określił, funkcjonuje wg pewnych zasad, które przysporzyły mu wielu hejterów. Było o nim głośno głównie za sprawą kontrowersyjnych wpisów na temat kolegów po fachu. Nastolatek potrafi jednak zdystansować ludzi, którzy mówią, że brak mu pokory. Co więcej jego odpowiedź ma duże odzwierciedlenie w piłkarskim świecie. Bazując na postaciach Zlatana Ibrahimovicia czy Cristiano Ronaldo, podkreśla, że cechę tą zdobywa się wraz z sukcesami i w trakcie rozwoju. W rzeczy samej, jeśli pomyśleć o Ronaldo 15 lat temu – chudym chłopaczku, z rozmierzwionymi pasemkami i krzywymi zębami, który oznajmia światu, że stanie się najlepszym piłkarzem świata, ciężko nie przyznać mu racji. Sam zainteresowany zdaje sobie sprawę, że nie jest jeszcze gwiazdą światowego formatu. Apeluje jednak żeby go nie przekreślać bo ma wiele do udowodnienia i nie boi się wyzwań.

A co z debiutem w seniorskiej piłce?

Polski bramkarz nie otrzymał jeszcze szansy na rozegranie meczu w dorosłym zespole klubu z Merseyside. Lecz nawet pomimo tego cieszy się znacznym szacunkiem i trenerzy pokładają w nim duże nadzieje. Dowodem jest przedłużenie z nim kontraktu do 2022 roku. Odpowiedzialny za bramkarzy – John Achterberg, oznajmił, że Kamil jest jak najbardziej gotowy żeby zaistnieć w dorosłej piłce. Według niego nastolatek ma wszystko, co pozwoli mu zrobić karierę, takiego samego zdania jest jego kolega – Simon Mignolet, obecnie pierwszy bramkarz The Reds. Nie wiadomo jednak jakie będą losy młodego gniewnego po zakończeniu obecnego sezonu. Możliwe jest jego wypożyczenie do innego klubu, żeby mógł regularnie grać i zdobywać doświadczenie, na co sam zdaje się naciskać. Czego by jednak nie powiedzieć o kontrowersjach, które wywołuje, Grabara cały czas się rozwija i jest nadzieją polskiej piłki nożnej.

Cały materiał wideo można znaleźć TUTAJ