wypożyczony do Karpat
Mateusz Kolbusz, fot. Instagram

Zawodnik Stali Stalowa Wola – Mateusz Kolbusz został wypożyczony do Karpat Krosno na jesienną rundę trzecioligowych rozgrywek. 21-latek ma za zadanie pomóc drużynie z Miasta Szkła wydostać się z ogona III ligi.

Co ciekawe, Mateusz Kolbusz wraca do macierzystego klubu. W Krośnie się urodził i tam także rozpoczynał swoją piłkarską karierę. Wiosną 2016 roku obrońca przeniósł się do Wisły Sandomierz, a stamtąd trafił do Stali Stalowa Wola. W bieżącym sezonie zagrał w Stalówce w 5 meczach. W poprzednim był podstawowym zawodnikiem klubu z północnego Podkarpacia, notując 30 występów

W Karpatach każde wzmocnienie jest na wagę złota. Drużyna ze szklanego zagłębia fatalnie rozpoczęła sezon w III lidze. Po 4 kolejkach krośnianie zamykają tabelę IV grupy, z zaledwie jednym punktem i różnicą goli wynoszącą -8. Mateusz ma zatem szansę pomóc swojemu pierwszemu klubowi w wydostaniu się ze strefy spadkowej, a także dobrą grą zapracować na ciekawe oferty po rundzie jesiennej.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPowołania na Anglię i Kazachstan!
Następny artykułPodsumowanie CLJ: Polonia i Pogoń na czele
Płynie w nim krośnieńska krew, ale stracił serce dla Stali Mielec i rozgrywek ligi francuskiej z Olympique Lyonnais na czele! Jest też dumnym kibicem HJK Helsinki i z rozemocjonowaniem śledzi fińską Veikkausliigę. Uwielbia pisać w każdej formie i o wszystkim. Jara się lajkami na fejsie i strategiami reklamowymi. Od śledzenia El Classico woli przeczytać tomik z dobrą poezją albo oglądać gwiazdy. W MF oficjalnie ogarnia komunikację i PR, nieoficjalnie - jest wszędzie.