Zdybowicz
pixabay.com (markusspiske)

Professional Football Group to nowa marka na rynku piłkarskim, której celem jest rewolucja polskiej piłki nożnej. Właśnie z tego projektu co jakiś czas wypuszczani są zawodnicy, którzy w przyszłości będą stanowić o sile naszej ligi – Ekstraklasy. A być może nawet reprezentacji.

Obecnie największym sukcesem PFG jest niedawno przeprowadzony transfer 18-letniego Daniana Pavlasa, który zasilił szeregi lidera I ligi – Rakowa Częstochowa. Trafił tam z IV-ligowego klubu KS Łomianki, gdzie w rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 osiągnął świetnie wyniki. Sukcesu nie byłoby jednak, gdyby nie praca, jaką wykonał “Danek” pod okiem trenerów PFG. Przez ponad pół roku szlifował swoje umiejętności zanim przykuł uwagę polskich gigantów. To Legia Warszawa, Górnik Zabrze i wreszcie wspomniany Raków, gdzie obecnie się znajduje, bacznie obserwowały poczynania Pavlasa.

Sukcesy podopiecznych

Kolejnymi rezultatami rzetelnie wykonanej pracy są wyniki Korneliusza Sochania, piłkarza, którego odbudowa trwała pół roku. Zaowocowała ona transferem z IV-ligowego Drukarza do II-ligowej Olimpii Elbląg. Marcin Gawron jeszcze rok temu był zawodnikiem Polonii Warszawa, a obecnie występuje na boiskach II ligi grając w barwach Błękitnych Stargard. Z kolei Michał Suchanek dzięki pomocy PFG, gdzie przygotowywał się do rundy wiosennej sezonu 2018/2019, trafił na wypożyczenie do Stomilu Olsztyn.

Jeśli do tego wszystkiego dorzucimy wyniki Patryka Dziczka i Skóreckiego, odpowiednio Piast Gliwice i GKS Jastrzębie, którzy w PFG przeszli zakres treningu mentalnego z trenerem Karolem Kowalskim to gołym okiem widać, że projekt zmierza w dobrym kierunku, a jak zapewnia właściciel Hubert Błaszczak, to dopiero początek. “W obwodzie cały czas pozostają zawodnicy z bogatą przeszłością, którzy latem zmienią kluby. Sebastian Szerszeń czy Wojtek Kalinowski to tylko nieliczni z nich. Popularny ‘Kali’ jeszcze ostatniego dnia zimowego okienka transferowego mógł zmienić IV-ligowe Łomianki na II-ligowego Radomiaka Radom, który jest liderem rozgrywek II ligi. Wolał zostać i przez pół roku rozwinąć się jako piłkarz, a na szczebel centralny pójść dopiero latem”.

U-20: ZNAMY KADRĘ NA MUNDIAL! ZAJRZYJ TUTAJ, BY POZNAĆ LISTĘ POWOŁANYCH!

Oprócz doświadczonych piłkarzy, którzy w PFG przeżywają drugą młodość, znaleźć możemy tam również kolejnych po Pavlasie zawodników z wielkimi perspektywami. “O braciach Zawistowskich do niedawna jeszcze nikt nie słyszał, dziś zainteresowanie jest bardzo duże” – zdradza nam właściciel. Obecnie obaj są zawodnikami III-ligowej Victorii Sulejówek, gdzie notują dobre występy, zbierając tym samym cenne w piłce seniorskiej doświadczenie. Zainteresowanie klubów z wyższych lig bliźniakami jest bardzo duże. “Nazwy klubów, z którymi rozmawiamy muszą jednak pozostać w tym przypadku tajemnicą” – zakończył Błaszczak.

Zapraszamy do odwidzenia strony internetowej oraz mediów społecznościowych warszawskiego projektu, gdzie dowiecie się o nim więcej!  

  1. https://profg.pl/
  2. https://www.facebook.com/professionalfootballgroup/
  3. https://www.instagram.com/professionalfootballgroup/