Katalonii
Prywatna Galeria Marcela Lizaka

Gdy debatujemy o młodych polskich bramkarzach to pierwsze nazwiska, które przychodzą człowiekowi do głowy to: Bułka, Grabara, czy nawet Drągowski. Tymczasem w ich cieniu spokojnie rozwija się Marcel Lizak, który wczoraj zanotował debiut w Pucharze Katalonii. 

Kilka dni temu informowaliśmy, że Lizak przedłużył swój kontrakt z Gironą. Niech jednak nie zmyli Was ta informacja. 22-latek we wspomnianych przed momentem regionalnych rozgrywek zadebiutował, reprezentując barwy CF Peralda-Girona B. Jest to trzecioligowy klub, będący filialnym zespołem Girony.

Peralda swoją przygodę z Pucharem Katalonii zaczęła od I rundy, gdzie jej rywalem był czwartoligowy klub – Cerdanyola del Valles FC. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia i o tym, kto awansuje dalej, zadecydowały rzuty karne. W nich lepsza okazała się Peralda, która zwyciężyła 5:4. Lizak rozegrał całe spotkanie i został ukarany żółtą kartką. Kolejna szans na występ już za kilka dni. 5 sierpnia Peralda przystąpi do II rundy Pucharu, gdzie jej rywalem będzie zwycięzca pary UE Sant Andreu – UE Vilassar de Mar.