Manchester United testuje Żan-Luk Lebana, pozyskuje
fot. Magdalena Cieślak

Manchester United kontynuuje scouting wschodniej części Europy. Tym razem na testy do drużyny “Czerwonych Diabłów” zawitał 15 letni bramkarz Escoli Varsovia – Żan-Luk Leban.

Dla młodego słoweńskiego goalkeepera to kolejna, po trialu w Tottenhamie Hotspur, okazja na zaistnienie na wyspach. Wcześniej wychowanek warszawskiej Escoli miał również przyjemność trenowania w słynnej katalońskiej La Masii. Zainteresowanie brytyjskich klubów nie jest więc przypadkowe.

Manchester United zaprosił Lebana do trenowania z drużyną U-18 w ośrodku Carrington. Zjawił się on tam razem z Wiesławem Wilczyńskim – honorowym prezesem Escoli. Pan Wiesław cieszył się z zaproszenia dla swojego zawodnika i jego okazji do trenowania w tak wielkim klubie jakim jest United. Pomimo tego podkreślił także, że właśnie taka jest filozofia Escoli – by szkolić młodych zawodników i pozwalać im się dalej rozwijać, promując ich i dając im szanse odejścia do silnych europejskich drużyn.

Co więcej, warto zwrócić uwagę, że to za sprawą swojego polskiego skauta- Piotra Sadowskiego Manchester United odkrywa powoli talenty ze wschodu Europy. Poza Lebanem szanse w klubie z Old Trafford ma dostać także kapitan polskiej kadry U-16 Łukasz Bejger. Na jego zakontraktowanie, wg Manchester Evening News, zarząd United jest już zdecydowany.