Młodzieżowy reprezentant Polski w Odrze Opole

0
FOT. PIOTR MATUSEWICZ/PRESSFOCUS

Młodzieżowy reprezentant Polski U-19, Kacper Tabiś, na zasadzie gotówkowego transferu definitywnego przeniósł się z drugoligowego GKS-u Katowice do pierwszoligowej Odry Opole. Kontrakt piłkarza, który niedawno skończył 20 lat, ma obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku.

W rundzie jesiennej obecnego sezonu, młody pomocnik rozegrał 11 meczów i zdążył zanotować asystę na poziomie II ligi. Do swoich statystyk dorzucił jeszcze dwa występy w Pucharze Polski. W całym swoim dorobku, Kacper Tabiś zaliczył 22 występy w I lidze i 56 razy pojawił się na boiskach II ligi. Na tychże poziomach rozgrywkowych reprezentował kolejno Rozwój Katowice i do niedawna miejscowy GKS. Nowy klub młodego zawodnika plasuje się obecnie na szesnastym miejscu rozgrywek I ligi i podczas rundy wiosennej będzie walczył o utrzymanie.

Tabiś, który najlepiej czuje się na pozycji skrzydłowego, zdążył zagrać dotychczas na wszystkich szczeblach młodzieżowej reprezentacji Polski od U-15 do U-19 włącznie. Zawodnik w kadrach młodzieżowych zdążył już zanotować 27 występów. Ostatni mecz w biało-czerwonych barwach, młodzieżowiec rozegrał w marcu ubiegłego roku. Wówczas kadra U-19 pod wodzą Dariusza Gęsiora zremisowała bezbramkowo z rówieśnikami ze Szwajcarii w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy U-19.