odejdzie, relacja, Dawid
CYFRA SPORT, se.pl

Szkoleniowiec reprezentacji Polski, Adam Nawałka, ogłosił powołania zagraniczne na marcowe spotkania z Nigerią oraz Koreą Południową. Czy w szeregach polskiej kadry możemy liczyć na młodzieżowców? 

“Same old story”. Te słowa chyba najlepiej podsumowują decyzje podjęte przez byłego trenera Górnika Zabrze i jego sztab szkoleniowy. Pomimo faktu, iż na liście widnieje kilka nowych nazwisk, to nasza kadra wciąż będzie zmuszona do legitymowania się jako doświadczona gwardia. Na potwierdzenie tej tezy, poniżej, zamieszczamy grafikę pokazującą wszystkie powołania z zagranicznych lig.

laczynaspilka.pl

Jedynym zawodnikiem, który spełnia wszelkie kryteria młodzieżowca jest napastnik, Dawid Kownacki. Zawodnik włoskiej Sampdorii nareszcie znalazł się w pierwszej kadrze i miejmy nadzieję, że nikt nie będzie zastanawiać się czy trener reprezentacji U21, Czesław Michniewicz, da sobie bez niego radę. “Kownaś” prezentuje obecnie na tyle wysoki poziom, że jego nieobecność w gronie zawodników walczących o wyjazd na mundial byłaby dużym nieporozumieniem.

Warto również odnotować, że na grę w marcowych spotkaniach mogą również liczyć dwaj boczni obrońcy, Paweł Jaroszyński i Tomasz Kędziora. Obaj byli kluczowymi postaciami kadry prowadzonej przez Marcina Dorną, która w czerwcu szybko zakończyła swoją przygodę z EURO U21. Dla Jaroszyńskiego, najbliższe starcia to szansa na debiut w pierwszej reprezentacji. Kędziora z orzełkiem na piersi walczył już w listopadzie, w przegranym 0:1 meczu z Meksykiem.

Mecze z Nigerię i Koreą Południową odbędą się odpowiednio: 23 oraz 27 marca. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów, a w szczególności za wyżej wymienioną trójkę! Liczymy, że swoją postawą na dobre przekonają do siebie trenera Nawałkę.

 Źródła: Łączy Nas Piłka