Wisła Płock
Wisła Płock

Pierwszy efekt współpracy warszawskiej Escoli z Wisłą Płock stał się faktem. Młody Litwin Titas Milasius podpisał kontrakt z “Nafciarzami”, jednak treningi z drużyną rozpocznie dopiero 1. lipca.

Zgodnie z treścią umowy zawartej między stronami, Titas najbliższe pół roku spędzi na zasadzie wypożyczenia w Escoli. Nie będzie to jednak klasyczne oddelegowanie do innego klubu. 18-latek na co dzień będzie trenował z pierwszą drużyną Wisły, a w czwartek i piątek przed meczem CLJ pojawi się na zajęciach warszawskiej akademii. Decyzja ta została podjęta z troską o systematyczny rozwój zawodnika, o którym, w rozmowie z MF, wspominał prezes warszawskiej akademii, Wiesław Wilczyński: “Kibu Vicuna był zadowolony z Titasa, mówił, że jest to zawodnik z dużym potencjałem, który będzie się rozwijał. Wisła Płock była zdecydowana na transfer, jednak trener nie mógł zagwarantować regularnych występów od razu na wiosnę. Po długich rozważaniach doszliśmy do wniosku, że dla zawodnika lepsza będzie gra w silnej CLJ, niż siedzenie na ławce w klubie Ekstraklasy lub granie w czwartoligowych rezerwach.”

“Ma osobowość do zawodowego futbolu”

Urodzony na Litwie zawodnik bardzo dynamicznie rozwija swoje umiejętności. Młody skrzydłowy charakteryzuje się dobrą motoryką, zwinnością i techniką. Nie boi się pojedynków 1 na 1, a także często korzysta z dobrze ułożonej lewej nogi, próbując strzałów z dystansu. Prezes Wilczyński zwraca również uwagę na dobre przygotowanie mentalne Milasiusa: “Titas ma bardzo ciekawą osobowość. Jest to chłopak poukładany, skoncentrowany na tym, co robi. Cechuje go odpowiedzialność i inteligencja. Ma osobowość do zawodowego futbolu i jasno określony cel, do którego dąży. To typ zawodnika, których bardzo potrzebujemy”.

JAK LOSOWANIE GRUP MISTRZOSTW ŚWIATA U-20 SKOMENTOWAŁ SELEKCJONER JACEK MAGIERA? KLIKNIJ I SPRAWDŹ!

18-latek był kluczową postacią Escoli w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. W 13. rozegranych spotkaniach zdobył siedem bramek. Dobra dyspozycja w rundzie jesiennej nie mogła przejść bez echa w środowisku piłkarskim. Urodzony w Wilnie zawodnik dostał zaproszenie na testy do angielskiego klubu Stoke, a także do słowackiej Podbrezowej. Zdecydował się jednak na przejście do, położonego około 120km od Warszawy, Płocka.

“Titas wybrał Wisłę Płock ponieważ dobrze się czuje w tym zespole. Trenował z nimi na obozie na Cyprze i był to jego dobry wybór. Dla nas też było to istotne, że podjęliśmy rozmowy z tym klubem odnośnie współpracy, chcemy z nim pracować, żeby był to nasz klub partnerski. Przejście Milasiusa do Wisły byłoby przyłożeniem stempla na tej współpracy” – tłumaczył prezes Wilczyński.

“Dobra droga rozwoju”

Runda wiosenna, ostatnia w barwach Escoli, będzie dla Milasiusa kluczowa w kontekście dalszej kariery. To głównie dzięki dobrej postawie na boisku, a także dalszemu podnoszeniu swoich umiejętności, Titas będzie mógł wywalczyć miejsce w składzie Wisły na nowy sezon. “Jeśli będzie grał w Wiśle w tak młodym wieku, a ma ku temu potencjał, to jego wartość wzrośnie i będzie miał większe szanse na przejście do większego klubu na zachodzie Europy. Jest to dobra droga rozwoju dla młodego zawodnika” – zakończył prezes Wilczyński