sobol, sobola
poznan.wyborcza.pl

Taki scenariusz można było przewidzieć. Trenerzy poznańskiego Lecha podjęli decyzję o wypożyczeniu Huberta Sobola. 18-latek wiosnę spędzi na zapleczu LOTTO Ekstraklasy. Sobol, który ma na swoim koncie między innymi mistrzostwo CLJ zdobyte w zeszłym sezonie, z Poznania jednak nie wyjedzie. Tymczasowym pracodawcą zawodnika została bowiem miejscowa Warta.

Młody napastnik otwarcie przyznał, że ruch, na jaki się zdecydował, jest dla niego wyraźnym sportowym awansem. Trudno się z tym nie zgodzić. W ciągu zaledwie kilku miesięcy Sobol przeszedł drogą od rozgrywek młodzieżowych do I ligi, zahaczając w międzyczasie o czwarty poziom rozgrywkowy w naszym kraju. Jesienią wychowanek DKS Dobre Miasto rozegrał dla III-ligowych rezerw Lecha 11 spotkań, w których zanotował 10 trafień.


ŁUKASZ BEJGER NA DŁUŻEJ W MANCHESTERZE UNITED! KLIKNIJ I SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY!


“Nie zastanawiałem się długo nad przyjęciem oferty z Warty. Tym bardziej że trener Petr Nemec chciał mnie mieć w drużynie już latem. Wtedy nie było możliwości, by Lech mnie wypożyczył, bo usłyszałem w klubie, że jestem potrzebny trenerowi. Teraz pojawiła się opcja wypożyczenia i fajnie, że do niego doszło. Zostaję w Poznaniu i cieszę się, że jestem w Warcie” – komentował Sobol zaraz po zasileniu szeregów “Zielono-Białych”.

I liga = nowe możliwości

Dla Sobola gra w I lidze może mieć kluczowe znaczenie w kontekście powołania na tegoroczne Mistrzostwa Świata U-20, które odbędą się w Polsce. Choć 18-latek nie zadebiutował jeszcze w kadrze Jacka Magiery, to bez skrupułów mówi, że chce wziąć udział w światowym czempionacie. Bez dwóch zdań, dobre występy w barwach Warty mogłyby go znacząco przybliżyć do zrealizowania swojego celu.

Sobol ma już za sobą pierwszy trening z nowymi kolegami. Na debiut również nie przyjdzie mu długo czekać. Już jutro, o 11:30, Warta podejmie w Jarocinie lidera I ligi – Raków Częstochowa. Będzie to pierwsze spotkanie Sobola w nowych barwach, które przyjdzie mu reprezentować co najmniej do końca sezonu. Wypożyczenie napastnika “Kolejorza” ma trwać 12 miesięcy, jednak Lech zastrzegł sobie prawo do jego skrócenia po zakończeniu trwającej kampanii.