Żamaletdinow Wisła
pixabay (flooy)

Odkąd Adam Nawałka zacumował w Poznaniu, w sercach kibiców Lecha znów zagościła nadzieja, która pozwala im marzyć o mistrzostwie Polski. Jednak, aby walczyć o najwyższej cele, potrzebne są wzmocnienia. Tym razem Kolejorz na zakupy postanowił wybrać się do rosyjskiej stolicy – Moskwy.

Efektem eskapady na wschód jest przyjazd do stolicy Wielkopolski Timura Żamaletdinowa. Niespełna 22-letni Rosjanin jest obecnie zawodnikiem CSKA Moskwa, choć pierwsze kroki z piłką przy nodze stawiał w innym moskiewskim klubie – Lokomotiwie.

Żamaletdniow zasłynął ze znakomitych występów w drużynach młodzieżowych CSKA. W barwach Armiejców w rozgrywkach UEFA Youth League zdobył 13 bramek w 21 meczach. W 2017 roku był nominowany do nagrody Golden Boy. Napastnik, mogący wcielić się również w rolę skrzydłowego, nie był w stanie przenieść tak dobrych liczb na poziom seniorski. W tym sezonie wystąpił w 17 meczach, w których zaledwie trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

CLJ U-17: SPRAWDŹ, JAK JESIENIĄ RADZIŁA SOBIE RZESZOWSKA RESOVIA!

Przeciętna postawa, zwłaszcza na tle klubowych kolegów, prowadziła do jednego rozwiązania – opuszczenia szeregów CSKA. Jeśli Żamaletdniow przejdzie pomyślnie testy medyczne w Poznaniu, zostanie na pół roku wypożyczony do Lecha. Umowa przewiduje możliwość wykupu 21-latka przez polski klub po zakończeniu sezonu. Ewentualny transfer definitywny będzie wiązał się z kosztami na poziomie 600 tysięcy euro.