Śląsk zgłosił 4 nowych do rozgrywek Ekstraklasy! Zagrają w Derbach? | Młodzieżowy Futbol zmiany, Dolnego
(Fot. Śląsk Wrocław)

Myślisz karuzela trenerska – mówisz Ekstraklasa. A jednak na poziomie juniorskim również potrzebne są zmiany. Te jednak nie są wymuszone zwolnieniami po słabych wynikach czy dymisjach, lecz awansami innych nazwisk na wyższe stanowiska klubowe. 

Dariusz Sztylka – dotychczasowy szkoleniowiec ekipy Śląska U-19, doprowadziwszy swoich podopiecznych do połowy rozgrywek z siedmiopunktową przewagą musiał zrezygnować z roli trenera juniorów i objąć funkcję dyrektora sportowego Śląska Wrocław.

Na jego miejsce włodarze Śląska powołali trenera z młodszego rocznika U-17. Liderami grupy zachodniej od tego tygodnia opiekować się będzie trener Piotr Jawny. Pomagać mu jako nowy człowiek od przygotowania motorycznego będzie Mariusz Miętkiewicz, który towarzyszył mu także w zespole juniorów młodszych. Przed Jawnym nie lada zadanie – musi kontynuować świetną passę Wrocławian w lidze juniorów starszych. Jawny osiągał już wcześniej sukcesy z juniorami – w poprzednim sezonie wygrał z ekipą U-17 Dolnośląską Ligę Juniorów Młodszych, dając tym samym awans na rozgrywki na szczeblu centralnym.

Piotr Jawny Śląsk Wrocław
Piotr Jawny / slaskwroclaw.pl

Dziurę po starym trenerze w juniorach młodszych wypełni zupełnie nowy członek szeregów Śląska Wrocław – Ryszard Pietraszewski. Dotąd prowadzący seniorską ekipę GKS Mirków, musiał zrezygnować z prowadzenia podopiecznych w lidze okręgowej. Nowy szkoleniowiec Śląska U-17 już w ten weekend rozpocznie zmagania w CLJ w grupie C. W pierwszym meczu Ślązacy zmierzą się z KS-em Stilon Gorzów Wielkopolski.

Był lekki szok, gdy dowiedziałem się, że jest propozycja od Śląska. Za dwa tygodnie startują rozgrywki ligi okręgowej, a ja z moim zespołem przygotowywałem się do rundy wiosennej. Walczyliśmy o awans i mam nadzieję, że mimo mojej rezygnacji drużyna nadal będzie bić się o ten cel. Natomiast decyzja była szybka, Śląskowi się nie odmawia. To nobilitacja dla trenera pracować w takim klubie i szansa do dalszego rozwoju – zaznacza trener Pietraszewski.