Śląsk zgłosił, w

Zmiany na stanowiskach szkoleniowych w sekcjach Śląska. Nowym trenerem juniorów starszych Śląska Wrocław został Ryszard Pietraszewski. Tym samym dotychczasowy szkoleniowiec najstarszej sekcji juniorskiej Wrocławian obejmie zespół czwartoligowych rezerw.

Pietraszewski w poprzednim sezonie prowadził zespół Śląska U-17, także nie będzie mu dane pracować z zupełnie nowym, nieznanym składem. Jest to kontynuacja pracy tego szkoleniowca z zeszłoroczną drużyną juniorów młodszych Śląska Wrocław. W niedawno zakończonej kampanii awansował z ekipą U-17 do finałów Centralnej Ligi Juniorów do lat 17. Dobry sezon w wykonaniu “Wojskowych” zakończony został jednak wysoką porażką w dwumeczu z Jagiellonią Białystok (9-2).

Jeśli chodzi o realne zmiany, takową można nazwać objęcie zespołu rezerw przez Piotra Jawnego. Choć wiadomo, że były trener kategorii U-19 Śląska również będzie miał do czynienia ze swoimi starymi podopiecznymi, to jednak grono nowych zawodników będzie dosyć spore. Jawny w zeszłym sezonie wygrał ze Śląskiem grupę zachodnią CLJ U-19. Awansu do finałów nie będzie wspominał jednak miło. Tu również juniorzy klubu z Wrocławia nie pokazali się z najlepszej strony. Dwumecz z Cracovią zakończyli z sześcioma golami we własnej bramce, nie zadając natomiast swoim przeciwnikom ani jednego ciosu.

Dobrą kampanie mają za sobą także rezerwy Śląska Wrocław, które o włos minęły się z awansem na czwarty poziom rozgrywek w Polsce. Rozgrywki ligowe bowiem zakończyły z taką samą liczbą punktów co pierwsza Foto-Higiena Gać. Co jeszcze bardziej absurdalne, oba zespoły po 30 kolejkach miały taki sam bilans bramkowy. O awansie zadecydowały pojedynki bezpośrednie, które wypadały na korzyść Foto-Higieny. Klub z gminy Gać po dwóch konfrontacjach miał tyle samo wygranych co drugi zespół Śląska, jednak to rywale “Wojskowych” wygrali większą różnicą goli, co finalnie dało im upragniony awans do trzeciej grupy trzeciej ligi. Zadanie Piotra Jawnego więc będzie pozornie proste. Uzyskać pewny awans.