Honduras najgorszą drużyną na mundialu w Polsce!

0
4
Honduras, młodzieżowy mundial
sport.tvp.pl

Honduras do Polski przyjeżdżał z wielkimi nadziejami, wręcz z przekonaniem, że wyjdą z grupy. Te deklaracje po czasie brzmią komicznie. Honduras przegrał wszystkie mecze w grupie, nie zdobył żadnego gola i stracił aż 19!

“Nie ma czegoś takiego jak łatwy przeciwnik, bo przecież my staliśmy się trudnym do pokonania rywalem” – takie słowa padały z ust Carlosa Tabory, selekcjonera “Los Catrachos” przed startem mistrzostw świata U-20. Dziś te słowa nie brzmią poważnie. Tym bardziej że Norwegia pokonała Honduras 12:0! Co więcej, Skandynawowie nie wyszli nawet z grupy. Z kolei Erling Haland strzelił im aż 9 goli, czym najprawdopodobniej zapewni sobie tytuł króla strzelców. Norweg po meczu mówił, że: “To dzień dla mnie szczególny, choć pamiętam, że jak miałem 13 lat, to strzeliłem w jakimś meczu 13 bramek. W dwóch poprzednich spotkaniach na tych mistrzostwach graliśmy przeciwko znacznie lepszym obrońcom”. Te słowa mocno deprecjonują umiejętności młodych piłkarzy Hondurasu.

TRENER TAHITI:'”GDYBY NIE PITO, PRZEGRALIBYŚMY WYŻEJ. NA TAHITI MAMY WIELU DOBRYCH BRAMKARZY”

To nie tak miało być

Honduras przyjechał do Polski, aby w końcu wyjść z grupy na mistrzostwach świat U-20. Do tej pory podjęli takich prób 7 i na 21 meczów, wygrali tylko 5. Trener Hondurasu, jednak zapewniał przed turniejem, że tym razem się to zmieni: “Jesteśmy przekonani, że uda się nam dotrwać do czwartego spotkania”. 54-letni Carlos Tabora prowadził również kadrę Hondurasu U-20 na poprzednim mundialu w 2017 roku, wtedy jego drużyna przegrała z Francją 0:3, Nową Zelandią 1:3 i wygrali z Wietnamem 2:0. Te wyniki w porównaniu do “osiągnięć” w Polsce to jest przepaść. Porażka 0:5 z Nową Zelandią, 0:2 z Urugwajem i to 0:12 z Norwegią. Selekcjoner Hondurasu powiedział również przed turniejem, że: “Sam udział na taki turnieju jest czymś przyjemnym, ale chcemy pokazać fanom z całego świata, że futbol w naszym kraju się rozwinął”.

Nikt przed turniejem się nie spodziewał, że Honduras może być najgorszą drużyną na mundialu. Eksperci typowali do tego miana Tahiti. W eliminacjach Honduras grał dobrze i strzelił w 7. meczach, aż 31 bramek. W końcowej fazie mistrzostw Ameryki Północnej i Środkowej Honduras przegrał tylko 0:1 z USA. Amerykanie zagrają w 1/8 finału mistrzostw świata U-20, a Honduranie jadą do domu z fatalnym bilansem 0:19!

“Nie mam nic do powiedzenia”

Kadra Hondurasu składa się w głównej mierze z piłkarzy grających w rodzimej lidze. Tylko 4. zawodników występuję poza ojczyzną. Żaden Honduranin nie trenuje na co dzień w Europie. Inaczej było w 2017 roku, kiedy to oczy kibiców były skierowane na Darixona Vuelto, napastnika hiszpańskiej Tenerife. Na mundialu zaliczył 3 asysty przy trafieniach kolegów. Warto zaznaczyć, że były to jedyne trafienia Hondurasu na mistrzostwach świata. Po turnieju w Polsce nie można nikogo wyróżnić. Katastrofalny występ, a mecz z Norwegią przeszedł do historii. Najwyższy wynik oraz najwięcej goli zdobytych przez jednego zawodnika (Erling Haland, 9 trafień).

Po tym spotkaniu, Carlos Tabora przyszedł na konferencję prasową, ale niechętnie i wymijająco odpowiadał na pytania dziennikarzy: “Po takim meczu nie mam zbyt wiele do powiedzenia. Musimy tylko wyciągnąć wnioski i pracować nad poprawą naszej gry. Nie ma tu nic do komentowania, jedyne wyjaśnienie, jakie mogę podać, dotyczy federacji Hondurasu”. Tabora nie chciał wyjaśnić, dlaczego przegrali tak wysoko z Norwegią. Nie odniósł się również do zarzutów, że to najgorszy wynik Hondurasu w historii mundialu U-20. Eksperci w Hondurasie szeroko komentują poczynania drużyny Tabory, domagają się jego dymisji, ale również wyjaśnień tej kompromitacji.