Felixa
Jan Kruger/Getty Images

W ciągu najbliższych tygodni powinna rozstrzygnąć się przyszłość Joao Felixa. 19-latek ma za sobą bardzo udany sezon w barwach Benfiki. Dobra postawa na boisku zaowocowała zainteresowaniem najlepszych klubów na Starym Kontynencie. Wśród głównych faworytów do pozyskania Portugalczyka wymienia się Atletico Madryt i Manchester City.

Będący od 2015 roku zawodnikiem Benfiki Felix ma w kontrakcie wpisaną klauzulę o wysokości 120 milionów euro. Chętnych na zapłacenie takiej kwoty nie ma wielu. Jak do tej pory, mówiło się w tym kontekście przede wszystkim o klubach z Manchesteru. Jak się jednak okazuje, do zakontraktowania Felixa mogą wystarczyć nieco mniejsze pieniądze.

Portugalski dziennik “Record” podał informację, że do Benfiki wpłynęła pierwsza oferta ze strony Atletico Madryt. “Rojiblancos” są skłonni zapłacić za 19-latka 60 milionów euro plus 20 milionów ewentualnych zmiennych. Jeśli to nie wystarczy, do transakcji może zostać dołączony Angel Correa.

EURO U-21: ZNAMY KADRĘ REPREZENTACJI HISZPANII! KTO ZAGRA NA WŁOSKICH BOISKACH?!

Włodarze Altetico mają zaoferować Felixowi roczną pensję, opiewającą na 6 milionów euro netto. To imponująca kwota, jednak blisko czterokrotnie niższa od tej, jaką za grę dla Atletico pobierał dotychczasowy as w talii Simeone – Antoine Griezmann. Ze względu na wybudowanie nowego stadionu przed sezonem 19/20 w biało-czerwonej części Madrytu przywiązuje się większą wagę do budżetu przeznaczonego na pensje piłkarzy.

Co się tyczy samego Felixa, to sezon 2018/19 zwieńczył on w najlepszy możliwy sposób. Wraz z reprezentacją Portugalii triumfował w pierwszej edycji Ligi Narodów (ang. UEFA Nations League), a w wygranym 3:1 meczu ze Szwajcarią po raz pierwszy bronił narodowych barw. Bez odpowiedzi wciąż pozostaje jednak pytanie, gdzie w przyszłym sezonie zobaczymy młodego Portugalczyka.